Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

   Wśród pracowników "budżetówki" wciąż oczekujących na podwyżki wynagrodzeń są także pracownicy opieki społecznej. Chcą bronić swoich praw i skutecznie walczyć o godne wynagrodzenia. W ostatnich dniach w Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie k/Sępopola zarejestrowana została kolejna Organizacja Związkowa NSZZ "S".

         

                          Szczurkowo - dom dla kilkudziesięciu mieszkających tu podopiecznych

    Sytuacja w DPS Szczurkowo była już przedmiotem kontroli Państwowej Inspekcji Pracy a nawet doczekała się zainteresowania mediów ogólnopolskich - była niedawno tematem telewizyjnego programu interwencyjnego Elżbiety Jaworowicz.

   Konsultacje z prowadzącym kontrolę inspektorem oraz  pokontrolne wnioski sformułowane przez PIP zmobilizowały pracowników do aktywnego działania w interesie własnym, zakładu pracy a w konsekwencji także w interesie podopiecznych DPS. 

   8.11. br. zarejestrowana została w Regionie Warmińsko-Mazurskim Organizacja Zakładowa NSZZ "S" pracowników DPS Szczurkowo. Związkowcy chcą m.in. zweryfikowania sposobu dysponowania Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych. Przed przystąpieniem do rozmów z kierownictwem placówki rozpoczęli już konsultacje z Działem Prawnym Zarządu Regionu W-M.

                                                                                            informacja własna

                                

 

 

Kontakt

Szukaj