Jeszcze do 14 grudnia w holu głównym Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie można obejrzeć wystawę archiwalnych dokumentów związanych z wprowadzeniem i następstwami stanu wojennego.

Wystawa stanowi element corocznych, grudniowych uroczystości upamiętniających tragiczne wydarzenia które wywoło wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981. Prezentowane dokumenty pochodzą z zasobów zgromadzonych przez Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ "Solidarność". Najcenniejsze z nich pozyskane zostały dzięki życzliwości prywatnych ofiarodawców, którzy z czasem zdecydowali się powierzyć swoje zbiory Związkowi.

Wystawa jest czynna codziennie w godzinach pracy Urzędu. Wstęp wolny.