Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Aktualności

PILNE ! Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy - zgłoszenia konkursowe do 15 maja !

"Sipowcy" są wśród nas każdego dnia.

Są takimi samymi pracownikami w swoich zakładach pracy jak my. 

Bronią naszych interesów...

...jeśli robią to z zaangażowaniem warto ich wyróżnić.

 

W związku z organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy konkursem „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy informuję o możliwości zgłaszania uczestników ww. konkursu.

Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na zapewnienie przez zakłady pracy poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: I etap wojewódzki – na szczeblu Okręgowego Inspektoratu Pracy II etap krajowy – na szczeblu Głównego Inspektoratu Pracy.

Uczestnikami konkursu mogą być zakładowi, oddziałowi (wydziałowi) i grupowi społeczni inspektorzy pracy.

W załączeniu przesyłam regulamin konkursu wraz z wymaganymi załącznikami, który jest również dostępny na stronie Państwowej Inspekcji Pracy pod linkiem : https://olsztyn.pip.gov.pl/pl/f/v/233452/Regulamin%20konkursu%20z%20zalacznikami.pdf

Zgłoszenia należy kierować do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  poprzez złożenie karty zgłoszeniowej wraz z oświadczeniem, które stanowią załącznik do regulaminu konkursu.

Termin składania zgłoszeń do konkursu upływa 15 maja 2021 r.

W przypadku wątpliwości i konieczności udzielenia dodatkowych informacji, proszę o kontakt z Panią Agnieszką Dąbrowską – Bajorek, nr tel. (89) 5241 321, kom. 600-223-428 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Jarosław Kowalczyk

Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie

XI Koncert charytatywny na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza dla uzdolnionych licealistów - Dobre Miasto / 21 marca 2021.

                                          

KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz „Stypendium im. Marcina Antonowicza” dla uzdolnionych licealistów odbywa się raz w roku. Jest promocją edukacji jako ważnej wartości i służy upamiętnieniu ofiary stanu wojennego – olsztyńskiego studenta – Marcina Antonowicza. Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010. Do tej pory odbyło się 10 edycji Koncertu, zebraliśmy 90.400 PLN, które w całości zasiliły fundusz stypendialny i trafiły do licealistów z Olsztyna, Iławy, Ełku.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa Koncert się nie odbył.

W roku 2021 przenosimy wydarzenie do Internetu i zapraszamy Państwa na licytacje na Facebooku.

Organizatorzy

Czytaj więcej: XI Koncert charytatywny na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza dla uzdolnionych licealistów -...

Pozostaną żywi w naszej pamięci

śp. Stanisław Mackiewicz

- jeden ze współtwórców NSZZ "Solidarność"  w naszym Regionie, członek Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ "S" w Olsztynie. Działacz związkowy, członek Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego. Internowany i represjonowany w czasie stanu wojennego.

Odszedł od nas 23 grudnia 2020 r.

Pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie

                      

 

śp. Józefa Mielnik

- współtworzyła uczelnianą organizację związkową NSZZ "S" w Kortowie ( wtedy Akademia Rolniczo-Techniczna ) Zaangażowana w działalność konspiracyjną w czasie stanu wojennego. Represjonowana i więziona, pozbawiona możliwości kontynuowania kariery naukowej w ART.

Odeszła od nas 1 stycznia 2021 r.

Pochowana będzie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu w Dywitach.

                    

39 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Każdego roku wracamy wspomnieniami do tamtych dni.

                                                    

  13 grudnia (w najbliższą niedzielę) chcemy upamiętnić rocznicę stanu wojennego i ofiary  totalitarnego reżimu.

   W tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii delegacja Zarządu Regionu W-M NSZZ Solidarność  złoży o godzinie 10:15 kwiaty po pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu "Solidarności" w Olsztynie. 

 
   Z racji zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób prosimy delegacje z kwiatami o przybycie i składanie kwiatów od godziny 10:30. 
 
  Uroczystą Mszę świętą o godzinie 11:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa,  a będzie celebrował Jego Eminencja Arcybiskup Senior Edmund Piszcz.
 

Komunikat !

(9.11.) Informujemy że biuro Regionu W-M NSZZ "S" w Olsztynie do odwołania będzie funkcjonowało od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.30

Ze związkowym pozdrowieniem !

Odeszła Elżbieta Wróbel - wielotetni pracownik biura Zarządu Regionu W-M NSZZ "Solidarność"

   16.10. pożegnaliśmy Osobę, która pozostanie na zawsze pamięci wielu z nas - działaczy i członków "S". Swoim zaangażowaniem i serdecznym stosunkiem do ludzi tworzyła niezapomnianą, przyjazną każdemu atmosferę biura Zarządu Regionu W-M. 

Odeszła niespodziewanie.

Po pożegnalnej Mszy w Kościele św. Rozalii w Kieźlinach nasza Koleżanka została pochowana na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie.

                     Niech spoczywa w spokoju. 

                                      

Protest w Olsztyńskim ZGOK-u / 6.10. 2020

   Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w ZGOK od dłuższego czasu prowadziła spór zbiorowy z Zarządem Spółki.

Negocjacje dot. podwyżki płac, dodatku za pracę w uciążliwych warunkach i podniesienia stawki godzinowej oraz warunków pracy  przy utylizowaniu odpadów

Rozmowy i mediacje z udziałem przedstawiciela wskazanego przez Ministerstwo Pracy nie przyniosły porozumienia.

Przeprowadzone wśród załogi referendum zdecydowało o podjęciu czynnego protestu. - 6.10. br przed bramą zakładu doszło do dwugodzinnego, ostrzegawczego protestu.

Solidarnego wsparcia w akcji udzielili pracownikom ZGOK  związkowcy z innych zakładów pracy m.in. z Michelin, MPEC-u, Morlin, Teatru im. Stefana Jaracza i Zarządu Regionu W-M.

obejrzyj fotorelacje

Czytaj więcej: Protest w Olsztyńskim ZGOK-u / 6.10. 2020

Kontakt

Szukaj