Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Strajk pracownikow spółki Solaris Bus & Coach ( Region Wielkopolska )

      Bezpośrednim powodem akcji protestacyjnej jest kwestia plac. Od wielu miesięcy pracownicy i organizacje związkowe działające w firmie Solaris domagali się od kierownictwa godnych podwyżek wynagrodzeń. Protestujący chcą, aby wynagrodzenia pracownicze wzrosły o 800 złotych brutto. W strajku biorą udział między innymi związkowcy z NSZZ “Solidarność”. 

      Wcześniejsze próby negocjacji z władzami firmy Solaris nie doprowadziły do porozumienia, dlatego też pracownicy w czasie referendum strajkowego zdecydowali, by rozpocząć strajk generalny. W referendum zagłosowały 1342 osoby, a więc 51,7% uprawnionych do głosowania. Za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 1244 osoby, czyli 92,7% wszystkich głosujących. Protestujący pracownicy są zdeterminowani, by doprowadzić do osiągnięcia celu, jakim są podwyżki wynagrodzeń we wspomnianej kwocie, szczególnie ze względu na rosnącą inflację, która w szczególny sposób obciąża najmniej zarabiających pracowników.

Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego w pelni popiera postulaty zgłaszane przez związkowców w spółce Solaris Bus & Coach.

   Wobec zasadnosci argumentacji zgłaszanej przez reprezentacje pracownicze i wobec bezskuteczności wielomiesięcznych negocjacji dotyczacych słusznie oczekiwanych przez załogę podwyzek plac legalne rozpoczęcie czynnego protestu w firmie uznajemy za w pelni uzasadnione.

Strajkujących pracowników wsparła Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" oraz Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność".

Kontakt

Szukaj